Käytetty RRD Air Beluga PRO 100

Alkuperäinen hinta oli: 345,00 €.Nykyinen hinta on: 295,00 €.

Käytetty RRD Air Beluga Pro 100 – uudenveroinen ilmatäytteinen wingfoil-lauta. Hiilikuitupohja takaa jäykkyyden. Sopii 80kg aloittelijalle ja 100kg kokeneelle kuskille!

Merkki
Wingfoil laudan tilavuus100
Wingfoil laudan pituus4´11

Varasto loppu

Tuotetunnus (SKU): used-air-beluga-90 Osastot: ,
Tuotetiedot

Tuotetiedot

Käytetty RRD Air Beluga Pro 100 – Ilmatäytteinen Wingfoil-lauta

Tämä käytetty RRD Air Beluga Pro 100 on suorituskykyinne ilmatäytteinen wingfoil-lauta, joka tarjoaa hyvää ajotuntumaa helposti kuljetettavassa muodossa. 100-litrainen tilavuus sopii loistavasti aloittelevalle kuskille 80 kg painoon saakka ja kokeneemmalle harrastajalle aina 100 kg asti. Lauta on hyvässä kunnossa ja valmis kovaan ajoon.


Miksi RRD Air Beluga Pro muuttaa käsityksesi ilmatäytteisistä laudoista?

Monesti ilmatäytteiset wing-laudat mielletään löysiksi, mutta Beluga Pro on eri maata. Salaisuus on laudan pohjassa oleva pitkä hiilikuitulevy, joka yhdistää foilin ja kuskin jalat lähes yhtä jäykästi kuin kiinteässä laudassa. Tämä tarkoittaa välitöntä kontrollia ja tehokasta pumppausta, mutta lauta kulkee silti kätevässä repussa autosi takakontissa tai lentokoneessa.

Lappis-asenteella sanottuna: tämä on ”soiva peli” niille, jotka haluavat pro-tason suorituskykyä ilman peräkärryn tarvetta. Se on nopea nousemaan foilaamaan ja yllättävän kevyt käsitellä ilmassa. Jos asut kerrostalossa tai reissaat paljon, tämä on hyvä vaihtoehto.

Kenelle RRD Air Beluga Pro 100 sopii ja missä se loistaa?

  • Aloittelevat harrastajat (max 80kg): 100 litraa antaa riittävästi vakautta harjoitteluun, mutta lauta ei tunnu kömpelöltä taitojen kasvaessa.

  • Kokeneemmat kuskit (max 100kg): Isommalle kuskille tämä on asiallinen all-round-lauta, joka kantaa hyvin, mutta kääntyy napakasti.

  • Matkailevalle foilaajalle: Jos spotti vaatii patikointia tai haluat säästää lentomaksuissa, Beluga Pro on hyvä valinta.

  • Missä se loistaa? Tasaisella vedellä ja chopissa. Ilmatäytteinen reuna on myös anteeksiantava polville, jos (ja kun) sessiossa tulee otettua kunnon pannutukset.

Mitä mieltä maailmalla ollaan?

RRD:n Air-sarja on niittänyt mainetta erityisesti jäykkyydestään:

  • The Foiling Magazine testasi pienemmän 70-litraisen version ja ylisti sen välitöntä tuntumaa, joka on lähes identtinen kovan laudan kanssa. Lue arvostelu tästä.

  • RRD virallinen sivu korostaa Pro-mallin hiilikuiturakennetta ja integroituja jalkalenkkipaikkoja. Tutustu tuotteeseen tästä.

Tekniset tiedot & Kunto

  • Tilavuus: 100 litraa

  • Mitat (cm): 150 x 72 x 12,5 cm

  • Mitat (ft/inch): 4’11” x 28.5″ x 5″

  • Teknologia: Carbon Plate -pohjalevy ja Dropstitch-rakenne.

  • Kunto: Hyvässä kunnossa. Pinta on siisti ja venttiilit sekä tiivisteet pitävät paineet täydellisesti. Mukana tulee alkuperäinen kantokassi.

Turvallinen osto Lappikselta

Käytetyn varusteen ostaminen meiltä on huoletonta. Jos paketista paljastuu jotain, mitä et tähän hintaan olettanut (kuten vaurio tai luvattua huonompi kunto), me hoidamme homman: varuste vaihdetaan, korjataan tai hyvitetään. Me pidetään huolta, että pääset vesille ilman ylimääräistä säätöä.

Tilaus & Palautusehdot