Duotone Wing Spare Bladder Front Tube Slick D/Lab

95,00 €

Alkuperäinen Duotone-vara-sisäkumi Slick D/Lab -wingin etutubeen. Sopii vuoden 2023 Duotone Slick D/Lab -wingeihin. Oikein istuva bladderi palauttaa wingin paineen, muodon ja suorituskyvyn ilman koko siiven vaihtamista.

Merkki
Wingfoil laudan pituus5.0m, 5.5m, 6.0m, 6.5m
Tuotetunnus (SKU): 42230-8044 Osasto:
Tuotetiedot

Tuotetiedot

Duotone Wing Spare Bladder Front Tube Slick D/Lab: vara-sisäkumi Slick D/Lab -wingin etutubeen

Duotone Wing Spare Bladder Front Tube Slick D/Lab on alkuperäinen varaosa Duotone Slick D/Lab -wingin etutubeen. Tämä sisäkumi on tarkoitettu tilanteisiin, joissa wingin etutuben bladderi on vaurioitunut tai vuotaa, mutta itse siipi on muuten käyttökelpoinen.

Laadukas ja oikein istuva vara-sisäkumi palauttaa wingin paineen, muodon ja tuntuman takaisin lähelle alkuperäistä. Kun etutube pitää paineensa kunnolla, wingi säilyttää ryhtinsä, ohjattavuutensa ja suorituskykynsä vesillä.

Kenelle tämä varaosa sopii?

Tämä vara-sisäkumi sopii sinulle, joka haluat korjata Duotone Slick D/Lab -wingisi ilman koko wingin vaihtamista. Se on järkevä varaosa aktiiviselle wingfoilaajalle, sillä bladderivauriot voivat syntyä esimerkiksi rantakivistä, terävistä esineistä, venttiilin rasituksesta tai varusteiden kuljetuksen yhteydessä.

Yhteensopivuus

  • Sopii Duotone Slick D/Lab -wingeihin
  • Yhteensopiva vuoden 2023 wingeihin
  • Varaosa wingin front tubeen / etutubeen
  • Valitse oikea koko wingisi koon mukaan

Miksi valita alkuperäinen Duotone-varaosa?

Alkuperäinen Duotone Wing Spare Bladder Front Tube Slick D/Lab on suunniteltu istumaan juuri yhteensopivaan wingimalliin. Oikea mitoitus helpottaa asennusta ja varmistaa, että bladderi täyttyy etutuben sisällä oikein ilman ylimääräisiä taitoksia tai kiristystä.

Kun varaosa on mallikohtainen, korjaus on luotettavampi ja wingin alkuperäinen rakenne toimii kuten sen pitääkin.

Käyttövinkki

Tarkista ennen tilaamista wingisi tarkka malli, vuosimalli ja koko. Bladderit ovat mallikohtaisia, joten oikean koon valinta on tärkeää. Asennuksen yhteydessä kannattaa tarkistaa myös venttiilin asento, bladderin suoruus etutuben sisällä sekä mahdolliset hankaumat wingin rungossa.

Tekniset tiedot

Ominaisuus Tiedot
Tuote Duotone Wing Spare Bladder Front Tube Slick D/Lab
Varaosan tyyppi Front tube bladder / etutuben sisäkumi
Yhteensopivuus Duotone Slick D/Lab
Vuosimalli 2023
Käyttötarkoitus Vaurioituneen tai vuotavan etutuben sisäkumin vaihtaminen

 

Tilaus & Palautusehdot